16 października, 2016

Gift Aid

Kto może przystąpić do Gift Aid?

Każda osoba, która płaci podatek dochodowy w Wielkiej Brytanii.

Jak działa Gift Aid?

Jest to forma pomocy dla parafii, która jako organizacja charytatywna ma możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. Za każdy wpłacony funt przez Gift Aid parafia może odzyskać 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

Poniższa tabelka pokazuje przykład ofiary Gift Aid. Ofiarując na tacę £1 jako Gift Aid co niedziele, przez cały rok uzbiera się suma £54. Parafia dostanie EXTRA £13.50 od urzędu podatkowego i pamiętaj, ciebie to nic nie kosztuje!

gift-aid

polska-parafia-huddersfieldgift-aid

Dodatkowa korzyść z Gift Aid.

Po podpisaniu deklaracji parafia ma możliwość odzyskania zapłaconego podatku do 4 lat wstecz.

Co zrobić aby ofiarować Gift Aid?

• Należy wypełnić deklarację Gift Aid.
      • Oddać ją do księdza.
      • Ofiary na tacę należy składać w specjalnych kopertach.

Najczęstszej zadawane pytania.

• Czy składając ofiarę zapłacę więcej podatku? Nie. Podatek, który zapłaciłeś zostanie oddany przez Urząd Skarbowy. Płacąc Gift Aid NIC NIE TRACISZ !
      • Dlaczego trzeba podpisać deklaracje Gift Aid? Deklaracja jest oficjalnym powiadomieniem Urzędu Podatkowego, że pieniądze przeznaczone są dla wymienionej w deklaracji parafii.
      • Czy można zrezygnować z płacenia przez Gift Aid? Tak, w każdej chwili można zrezygnować z tej formy ofiary.
      • Od kogo mogę dowiedzieć się więcej szczegółów? Więcej szczegółów można się dowiedzieć u księdza.

Dziękujemy za wsparcie