23 września, 2016

Harcerstwo

polska-parafia-huddersfield-harcerze-logo

Harcerze z Huddersfield

Harcerstwo w Huddersfield rozpoczęło się w latach 50tych. Przy parafii działają drużyny harcerzy, harcerek i gromada zuchów. Zbiórki odbywają się w soboty po polskiej szkole od 12 tej do 1 szej. Harcerstwo bierze aktywny udział w życiu parafii, pelnią warte przy Bożym Grobie i na uroczystościach Katyńskich, budują ołtarz na procesje Bożego Ciała i w czasie Bożego Narodzenia odwiedzają polskie domy z kolędą. Podczas roku harcerze i harcerki jadą na różne biwaki, obozy i kursy a zuchy na kolonie. Zapraszamy do zapisania sie do naszych szeregów! Czuwaj!

Kontakt:

facebook-logo1
Drużynowy – Druh Konrad Kaptur
Szczepowy – Druh Wacek Mańkowski

polska-parafia-huddersfield-harcerze

Ważny Komunikat

Apel kard. Dziwisza: Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski w Huddersfield zaprasza do oglądania transmisji na żywo z Mszy Świętej w dniu 05 Kwietnia 2020 r. o godz. 11:15.
– proszę udostępnij rodzinie i znajomym.

Polskie Msze Święte w Telewizji i Radiu:

Modlitwy na czas epidemii

Zawierzenie Anglii Matce Bozej 29 marca 2020 w jezyku angielskim

LIST KSIĘDZA BISKUPA MARCUSA STOCK DIECEZJA LEEDS W JĘZYKU ANGIELSKIM – URYWKI – BARDZO WAŻNE

PROŚBA DO PARAFIAN
Zachęcamy naszych parafian aby w tym trudnym czasie,w miarę swoich możliwości, aktywnie wspierali finansowo naszą parafię, abyśmy mogli zachować płynność finansową. Ofiary można składać przelewem lub czekiem na PCM HUDDERSFIELD,  sort code: 30-94-57  numer konta : 00619953 z dopiskiem TACA lub GIFT AID.  Czeki prosimy wypisywac na PCM HUDDERSFIELD. Dziękujemy za zrozumienie oraz wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE AKTUALNOŚCI

W związku z decyzjami Rządu Brytyjskiego i Władz Kościelnych, od 23 Marca kościół pozostaje zamknięty aż do odwołania. W obecnej sytuacji nie ma możliwości na prywatną modlitwę w kościele.