Młody Mazur

Kierownik Zespołu: Teresa Pukacz

Tel: 07702 434363  email: tpukacz@hotmail.co.uk

ZAPRASZAMY!

Do zespołu może zapisać się każdy z energią i zapałem do tańców ludowych.  Narazie mamy 15 tańcerzy – najmłodszy tancerz ma 9 lat a najstarsi mają 50… po prostu nie ma ograniczenia wieku!!

Próby odbywają się w piątki w Sali parafialnej, w godzinach 20.00 – 21.30.

HISTORIA

Zespół  powstał  w 1973 roku.   Młodzież   przychodziła  na   próby  do  sali   parafialnej

w piątki.  W krótce  zespół był gotowy wystąpić, a  pierwszym występem  były dożynki w All Saints szkole w 1974 roku.  Po dzień dzisiejszy, Młody Mazur organizuje doroczną zabawę z obrzędem dożynkowym w naszej parafii w Huddersfield.

Jesteśmy niezależną organizacją  i posiadamy własne stroje. Tańczymy i bierzemy udział w różnych uroczystościach w parafii, w Kirklees oraz poza miastem….tańczymy/tańczyliśmy dla Konsulatu Polskiego w Manchester, tańczymy/tańczyliśmy  w Londynie,  w stanicach   harcerskich w Fenton i  w St Briavels,

w Blackpool, Grassington oraz przez cały Yorkshire.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, DOŁĄCZ SIĘ.

mlody-mazur-huddersfield