21 października, 2016

Dzieje Apostolskie

Czas trwania: 179 minut

Nazwa: Od czasów starożytnych księga ta nazywana była „Działalność Apostołów”. W papirusie P45 i w Kodeksie Synaickim występuje nazwa „Dzieje”. Nazwa „Dzieje Apostolskie” występuje we Fragmencie Muratoriego, i prawdopodobnie stąd została zapożyczona do dzisiejszych wydań Biblii.  
Autor: Autorstwo księgi przypisuje się Łukaszowi, temu samemu, który napisał Ewangelię wg. św. Łukasza. Wskazują na to zarówno źródła wewnętrzne – analiza tekstu księgi, jak i zewnętrzne – dokumenty pozabiblijne.
 
Czas powstania: prawdopodobnie w 63 r.n.e. w Rzymie podczas pierwszego uwięzienia Pawła.

Treść:
Księga ta nie opisuje całej działalności i dziejów apostołów, lecz skupia się na początkowej działalności apostołów Piotra i Pawła – aż do czasu pierwszego uwięzienia, i wspomina też działalność ap. Jakuba i ap. Jana. Przeczytasz w niej także pewne wzmianki o Szczepanie, Filipie, Barnabie i Apollosie.

Ważny Komunikat

Apel kard. Dziwisza: Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski w Huddersfield zaprasza do oglądania transmisji na żywo z Mszy Świętej w dniu 05 Kwietnia 2020 r. o godz. 11:15.
– proszę udostępnij rodzinie i znajomym.

Polskie Msze Święte w Telewizji i Radiu:

Modlitwy na czas epidemii

Zawierzenie Anglii Matce Bozej 29 marca 2020 w jezyku angielskim

LIST KSIĘDZA BISKUPA MARCUSA STOCK DIECEZJA LEEDS W JĘZYKU ANGIELSKIM – URYWKI – BARDZO WAŻNE

PROŚBA DO PARAFIAN
Zachęcamy naszych parafian aby w tym trudnym czasie,w miarę swoich możliwości, aktywnie wspierali finansowo naszą parafię, abyśmy mogli zachować płynność finansową. Ofiary można składać przelewem lub czekiem na PCM HUDDERSFIELD,  sort code: 30-94-57  numer konta : 00619953 z dopiskiem TACA lub GIFT AID.  Czeki prosimy wypisywac na PCM HUDDERSFIELD. Dziękujemy za zrozumienie oraz wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE AKTUALNOŚCI

W związku z decyzjami Rządu Brytyjskiego i Władz Kościelnych, od 23 Marca kościół pozostaje zamknięty aż do odwołania. W obecnej sytuacji nie ma możliwości na prywatną modlitwę w kościele.