21 października, 2016

Ewangelia według św. Łukasza

Czas trwania: 180 minut

Czas spisania ewangelii to początek lat 60-tych. Łukasz nie był naocznym świadkiem opisanych przez siebie wydarzeń (Łk 1,1-4). Na wstępie poświęca sporo miejsca na opis okresu dziecięcego z życia Chrystusa. Jest w opisach dokładny i wyczerpująco opisuje wydarzenia. Ewangelia została napisana z myślą o czytelniku greckim. Historię powstania tej ewangelii opisuje sam Łukasz w początkowych wierszach, wspominając Teofila, któremu chciał opisać wszystkie te wydarzenia jakie miały miejsce. Najwcześniejsze manuskrypty nazywają tą ewangelię „Według Łukasza”.

Łukasz ukazuje szczególną troskę Jezusa o ludzi pokrzywdzonych przez los i społeczeństwo. Ukazuje Jezusa jako wielkiego przyjaciela ludzkości, uwypuklając jego ludzką naturę.

Ważny Komunikat

Apel kard. Dziwisza: Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski w Huddersfield zaprasza do oglądania transmisji na żywo z Mszy Świętej w dniu 05 Kwietnia 2020 r. o godz. 11:15.
– proszę udostępnij rodzinie i znajomym.

Polskie Msze Święte w Telewizji i Radiu:

Modlitwy na czas epidemii

Zawierzenie Anglii Matce Bozej 29 marca 2020 w jezyku angielskim

LIST KSIĘDZA BISKUPA MARCUSA STOCK DIECEZJA LEEDS W JĘZYKU ANGIELSKIM – URYWKI – BARDZO WAŻNE

PROŚBA DO PARAFIAN
Zachęcamy naszych parafian aby w tym trudnym czasie,w miarę swoich możliwości, aktywnie wspierali finansowo naszą parafię, abyśmy mogli zachować płynność finansową. Ofiary można składać przelewem lub czekiem na PCM HUDDERSFIELD,  sort code: 30-94-57  numer konta : 00619953 z dopiskiem TACA lub GIFT AID.  Czeki prosimy wypisywac na PCM HUDDERSFIELD. Dziękujemy za zrozumienie oraz wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE AKTUALNOŚCI

W związku z decyzjami Rządu Brytyjskiego i Władz Kościelnych, od 23 Marca kościół pozostaje zamknięty aż do odwołania. W obecnej sytuacji nie ma możliwości na prywatną modlitwę w kościele.