27 września, 2016

Zespół Muzyczny

Schola została założona przez  parę czeskich studentów Vladene i Franka Grombir w maju 2007.

Vladena była pierwszym liderem zespołu. Krótko po rozpoczęciu działalności dołączył Przemek Oliwiński, który został nowym liderem i prowadził schole przez 6 lat . W pierwszych latach członkami zespołu byli głównie studenci i skład często ulegał zmianie. Na dzień dzisiejszy liczba członków sięga około 15 osób. Są to ludzie w różnym wieku oraz z różnych środowisk. Łączy nas wspólna pasja jaką jest muzyka, ale przedewszystkim chęć wspólnej modlitwy. Krótko mówiąc „modlimy się śpiewająco”.

Zajmujemy się głównie oprawą muzyczną niedzielnych mszy św o 19.00, ale również śpiewamy na różnych uroczystościach jak: Bierzmowanie, Pierwsza Komunia Święta, śluby czy spotkania opłatkowe. Odwiedzamy też Dom Opieki Jasna  Góra w Huddersfiel.

W przyszłym roku tj. 2017 będziemy obchodzili 10 rocznicę założenia naszej grupy.

zespol

Ważny Komunikat

Apel kard. Dziwisza: Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski w Huddersfield zaprasza do oglądania transmisji na żywo z Mszy Świętej w dniu 05 Kwietnia 2020 r. o godz. 11:15.
– proszę udostępnij rodzinie i znajomym.

Polskie Msze Święte w Telewizji i Radiu:

Modlitwy na czas epidemii

Zawierzenie Anglii Matce Bozej 29 marca 2020 w jezyku angielskim

LIST KSIĘDZA BISKUPA MARCUSA STOCK DIECEZJA LEEDS W JĘZYKU ANGIELSKIM – URYWKI – BARDZO WAŻNE

PROŚBA DO PARAFIAN
Zachęcamy naszych parafian aby w tym trudnym czasie,w miarę swoich możliwości, aktywnie wspierali finansowo naszą parafię, abyśmy mogli zachować płynność finansową. Ofiary można składać przelewem lub czekiem na PCM HUDDERSFIELD,  sort code: 30-94-57  numer konta : 00619953 z dopiskiem TACA lub GIFT AID.  Czeki prosimy wypisywac na PCM HUDDERSFIELD. Dziękujemy za zrozumienie oraz wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W DZIALE AKTUALNOŚCI

W związku z decyzjami Rządu Brytyjskiego i Władz Kościelnych, od 23 Marca kościół pozostaje zamknięty aż do odwołania. W obecnej sytuacji nie ma możliwości na prywatną modlitwę w kościele.