27 września, 2016

Zespół Muzyczny

Schola została założona przez  parę czeskich studentów Vladene i Franka Grombir w maju 2007.

Vladena była pierwszym liderem zespołu. Krótko po rozpoczęciu działalności dołączył Przemek Oliwiński, który został nowym liderem i prowadził schole przez 6 lat . W pierwszych latach członkami zespołu byli głównie studenci i skład często ulegał zmianie. Na dzień dzisiejszy liczba członków sięga około 15 osób. Są to ludzie w różnym wieku oraz z różnych środowisk. Łączy nas wspólna pasja jaką jest muzyka, ale przedewszystkim chęć wspólnej modlitwy. Krótko mówiąc „modlimy się śpiewająco”.

Zajmujemy się głównie oprawą muzyczną niedzielnych mszy św o 19.00, ale również śpiewamy na różnych uroczystościach jak: Bierzmowanie, Pierwsza Komunia Święta, śluby czy spotkania opłatkowe. Odwiedzamy też Dom Opieki Jasna  Góra w Huddersfiel.

W przyszłym roku tj. 2017 będziemy obchodzili 10 rocznicę założenia naszej grupy.

zespol